wymiany miedzynarodowe nasze projekty noc swiętojańska archiwum działalnosci GALERIA ZDJĘĆ

strona główna

Fundacja "Tu brzoza"

Niniejszy projekt został zrealizowany przy wsparciu Wspólnoty Europejskiej w ramach Programu MŁODZIEŻ.

Tresci tego projektu niekoniecznie odzwierciedlaja stanowisko Wspólnoty Europejskiej, czy Narodowej Agencji i instytucje te nie ponosza za nie odpowiedzialnosci.

Z D Z I A Ł A L I S M Y . . . Z D Z I A Ł A L I S M Y . . . Z D Z I A Ł A L I S M Y . . .

Poznajemy nowe zakatki kraju. Wyjazdy łaczymy z zajęciami edukacyjnymi. Realizujemy wiele przedsiewziec w naszej swietlicy.

ZORGANIZOWALISMY ........... ZORGANIZOWALISMY :) .........:)

DZIEŃ KOBIET 2011


Okazja do spotkania dzieci i mlodziezy byl Dzien Kobiet. Sluchalismy muzyki, gralismy w gry, snulismy plany na przyszlosć przy stole z przyniesionymi przysmakami.

TARGI NaturaFood - promocja sałatki tradycyjnej


Konkurs WSI BEZPIECZNA WSI WESOŁA


Spotkanie z Prymasem Polski grudzien 2009


Stoisko promocyjne Klubu 4H Magiczne Pudło - ZooSafari Borysew


Podczas oficjalnego otwarcia ZooSafari w Borysewie
goscie mieli okazję zapoznać się z twórczoscia dzieci i młodzieży z Pudłowa.
Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Ciecierskiemu, włascicielowi stolarni w Złotnikach
za użyczenie straganu
oraz dziękujemy włascicielom ZooSafari w Borysewie za możliwosć prezentacji naszego Klubu na terenie ZooSafari.


DNI ZIEMNIAKA - Koscierzyn 2008

Wzięlismy udział w obchodach Dni Ziemniaka w Koscierzynie. Niezapomniana atrakcja była prezentacja kulinarna Roberta Makłowicza. Cieszymy się, że moglismy zamienić z nim kilka słów i wręczyć nasz album. Obiecał, że kiedys nas odwiedzi...

DNI PARTNERSKIE POWIATU PODDEBICKIEGO, JARMARK PODDEBICKI 2008

Udział w Dniach partnerskich Powiatu w Poddębicach - ostatni weekend sierpnia.
Stoisko na placu przed kosciołem, które prowadzilismy przez dwa dni odwiedziło wielu mieszkańców Poddębic, okolic i Łodzi. Częstowalismy jajkami z Pudłowa, promowalismy nasz album. Nawiazalismy kontakt z mieszkańcami Łotwy.

WYCIECZKI ROWEROWE - PUSTKOWIE, TUMUSIN, GÓRA BAŁDRZYCHOWSKA

Koła naszych rowerów skierowalismy do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Danuty i Wiesława Matkowskich, położonego we wsi Pustkowie. Siedlisko z jednej strony otaczaja lasy, z drugiej łaki i dwa stawy. Goscie maja do dyspozycji łódki, basen, boisko do siatkówki lub kosza.
Rodziny z maluchami maja do dyspozycji ogrodzony plac zabaw a przy nim wygodne miejsce do grillowania. W ogródku Pani Danuty znajdziemy mnóstwo ziół i warzyw oraz pyszne arbuzy. Gospodarze hoduja kozy, króliki, koniki. Częstuja serami, wędlinami własnego wyrobu. Pani Danuta kończy szkolenie z zakresu hipoterapii, ponieważ będzie pomagać osobom niepełnosprawnym.

Strona internetowa gospodarstwa agrotutystycznego: www.pustkowie.com.pl


Dalej pomknęlismy do Tumusina, do gospodarstwa Państwa Małgorzaty i Krzysztofa Arkuszów: "Przy stawiku". Tutaj polecamy obejrzenie wielu gatunków drobiu ozdobnego oraz przepyszne a'la schabowe z boczniaka. Przy domu okazały ogród z uginajacymi się pod ciężarem owoców gałęziami. Ogniska organizowane przy stawiku przynosza wiele niezapomnianych wrażeń.
W odległosci około 1 km od siedliska agroturystycznego stoi zabytkowy, drewniany dwór szlachecki. Jest ciagle zamieszkały, choć wymaga już zabiegów konserwatorskich. Przed dworem charakterystyczne zagłębienie po wiekowym stawie i zabytkowy, murowany spichlerz.W drodze powrotnej zakręcilimy w Górze Bałdrzychowskiej do dworku. Był on siedziba kierownictwa PGR-u, obecnie jest tylko w częsci zamieszkały.

WYCIECZKI ROWEROWE - GOLICE

Zorganizowalismy wyjazd rowerowy do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Anny i Henryka Olejniczaków położonego w Golicach.

Gospodarze zaprezentowali atrakcje w gospodarstwie, m.in. pokaz wyrobu sera żółtego (pyszny), zastosowanie ziół w kuchni, pływanie na łódce, kajaku. Gospodarz zapoznał nas z ekwipunkiem płetwonurka i zaprosił na lekcje nurkowania.

agroturystyka Golice

W drodze powrotnej zobaczylismy zabytkowy park i dworek w Golicach.

Koscierzyn 2008

Witalismy odwiedzających na naszym stoisku promocyjnym podczas Dni Otwartych Drzwi w Koscierzynie k./ Sieradza w dniu 1 czerwca 2008 roku, niedziela. Prezentowalismy domowe wypieki, które wpisały się w tradycję DOD w Koscierzynie.

Koscierzyn maj'2007

Targi Rolniczo-Ogrodnicze w Koscierzynie. Zaprezentowaliśmy zwiedzającym nasz projekt "Pudłowiaki w Europie - album o nas i naszej wsi" współfinansowany przez Wspólnotę Europejską w ramach Programu MŁODZIEŻ.

MTŁ Łódz marzec'2007

XIII Międzynarodowe Targi-Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

Klub 4H promował "Poddebice-Miasto Słonca". Dziewczyny przebrane w suknie świetojańskie, zapraszały odwiedzajacych do poddebickiego stoiska. Wygladaly zjawiskowo i przyczyniły sie do wyróżnienia prezentowanego regionu w konkursie Hali EXPO

Rogów luty'2007

W Rogowie zaczerpnęlismy wiedzyę na temat nietoperzy np.: jak budować dla nich schrony, w jaki sposób ratuja one plony rolników. Zajęcia przeprowadził Lesny Zakład Doswiadczalny w Rogowie. Teraz wiemy już jak objać nietoperze ochrona. Na koniec wzięlismy udział w quizie, który wygrała Daria Sobańska.

Grzybów pazdziernik'2006

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne "Ziarno"

Dowiedzielismy się wiele ciekawych rzeczy o pszczołach, wykonalismy własnoręcznie swiece z wosku pszczelego. Zwiedzilismy serowarnie gdzie degustowalismy sery ekologiczne. Poznaliśmy kilka zioł , ogrzewanie słoneczne i ekologiczna oczyszczalnię scieków. Dowiedzielismy się jak odczytac czas na zegarze słonecznym. Biopiekarnia - własnoręcznie wykonalismy ekologiczne chlebki i bułeczki.

Wartkowice wrzesień'2006

DOŻYNKI- zaprezentowalismy nasz wieniec dożynkowy i inne prace w namiocie Łódzkiego Osrodka Doradztwa Rolniczego.

Łódz sierpień'2006

Pierwszym punktem naszej wycieczki było ZOO. Najbardziej spdobały nam sie drapieżne tygrysy i kolorowe papugi. Następnie udalismy sie do LUNAPARKU. Dzieci wraz z opiekunami wjechały do zamku stachu, a młodzież przejechała się kolejka górska. Odwiedzilismy również MANUFAKTURĘ. W drodze powrotnej wstapilismy popluskac się w aleksandrowskim basenie.

Stare Pole lipiec'2006

Na Ogólnopolski Zlot Klubów 4H wybralismy się pociagiem. Bezsenne noce w szkole spędzalismy na zawieraniu nowych znajomosci. Drugiego dnia uczestniczylismy w Mszy Sw. Polowej. Podziwialismy owoce pracy rowiesników z calej Polski. Odebralismy dyplom za udzial w konkursie "Skarby naszej wsi" oraz bilety na zamek w Malborku i do Aqua Parku w Sopocie. Przywiezlismy niezapomniane wrażenia ze spaceru po komnatach krzyżackich i dużo siniaków po parku wodnym.

Koscierzyn maj'2006

Pierwszy wyjazd zwiazany był z zaprezentowaniem naszej działalnosci na Targach Rolniczo-Ogrodniczych w Koscierzynie/k.Sieradza. ŁODR

W ramach programu "Skarby naszej wsi" goscie mogli spróbować drożdżowca z rabarbarem. Wykonalismy go według przepisu naszych babci.

strona główna